top of page

Największy na świecie rotor Flettnera!


Z przyjemnością informujemy że firma Comaxel jako jedyna na świecie podjęła się produkcji największych rotorów Flettnera kiedykolwiek zamontowanych na jednostkach pływających!. Mierzące do 30 metrów wysokości i średnicy 5 metrów kolosalne “tuby” przechodzą już testy na statkach i tankowcach, a firma Comaxel już zabiera się za następne sztuki.

Z dumą informujemy, że na potrzeby tego przedsięwzięcia jak i wcześniejszych ciekawych projektów, firma Comaxel zaufała naszej firmie i zaopatruje się w narzędzia potrzebne do realizacji tak innowacyjnych pomysłów. Wykorzystują urządzenia i materiały z najwyższej światowej półki, takie jak Festool, Dynabrade, Sundstrom a także Triatic. Cieszymy się że produkty przez nas zaproponowane zdają egzamin przy tak trudnych i wymagających materiałach, a także spełniają wymagania i oczekiwania operatorów i pomagają w osiąganiu maksymalnej jakości i wydajności.

Firma Comaxel wykonuje ten element w całości na potrzeby badawcze i handlowe dla firmy Norsepower Oy Ltd.

Rotor Flettnera jest to alternatywny napęd aerodynamiczny w postaci wirującego walca wystawionego na działanie wiatru wykorzystującego efekt Magnusa. Walec ten może być wykorzystywany jak żagiel, w celu znacznego zmniejszenia spalania jednostki napędzanej. Wykorzystywany jest w tankowcach, masowcach, statkach i promach.

Gratulujemy firmie Comaxel zaangażowania i wytrwałości, a także efektów jakie osiągają mierząc wyżej niż konkurencja!

Transport tego "kolosa" będzie uwieczniony w jednym z odcinków programu "Megatransporty" w nowym sezonie na TVNTurbo! Wyczekujemy z niecierpliwością!

Zdjęcia udostępnione z oficjalnej strony Comaxel na Facebook - https://www.facebook.com/Comaxel-338135983037754/

Comments


Featured Posts
Sprawdź ponownie wkrótce
Po opublikowaniu postów zobaczysz je tutaj.
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Nie ma jeszcze tagów.
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page