Największy na świecie rotor Flettnera!

December 27, 2017

Z przyjemnością informujemy że firma Comaxel jako jedyna na świecie podjęła się produkcji największych rotorów Flettnera kiedykolwiek zamontowanych na jednostkach pływających!. Mierzące do 30 metrów wysokości i średnicy 5 metrów kolosalne “tuby” przechodzą już testy na statkach i tankowcach, a firma Comaxel już zabiera się za następne sztuki. 

 

Z dumą informujemy, że na potrzeby tego przedsięwzięcia jak i wcześniejszych ciekawych projektów, firma Comaxel zaufała naszej firmie i zaopatruje się w narzędzia potrzebne do realizacji tak innowacyjnych pomysłów. Wykorzystują urządzenia i materiały z najwyższej światowej półki, takie jak Festool, Dynabrade, Sundstrom a także Triatic. Cieszymy się że produkty przez nas zaproponowane zdają egzamin przy tak trudnych i wymagających materiałach, a także spełniają wymagania i oczekiwania operatorów i pomagają w osiąganiu maksymalnej jakości i wydajności.

 

Firma Comaxel wykonuje ten element w całości na potrzeby badawcze i handlowe dla firmy Norsepower Oy Ltd.

 

Rotor Flettnera jest to alternatywny napęd aerodynamiczny w postaci wirującego walca wystawionego na działanie wiatru wykorzystującego efekt Magnusa. Walec ten może być wykorzystywany jak żagiel, w celu znacznego zmniejszenia spalania jednostki napędzanej. Wykorzystywany jest w tankowcach, masowcach, statkach i promach.

 

Gratulujemy firmie Comaxel zaangażowania i wytrwałości, a także efektów jakie osiągają mierząc wyżej niż konkurencja!

 

 

Transport tego "kolosa" będzie uwieczniony w jednym z odcinków programu "Megatransporty" w nowym sezonie na TVNTurbo! Wyczekujemy z niecierpliwością!

 

 

 

Zdjęcia udostępnione z oficjalnej strony Comaxel na Facebook - https://www.facebook.com/Comaxel-338135983037754/

 

 

 

 

Please reload

Featured Posts

I'm busy working on my blog posts. Watch this space!

Please reload

Recent Posts
Please reload

Archive
Please reload

Search By Tags
Please reload

Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • facebook-square

© 2015 by SC-TOOLSYSTEMS.